Ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС

Кожен рік 26 квітня в м. Чорнобилі збираються військові, пожежники, постраждалі жителі, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС. Цю акцію проводила В.Г.О. Асоціація «Афганців» – Чорнобиля».Були запрошені побратими з різних куточків нашої держави України.
Почесними гостями в перший раз були закарпатці м.
Тячева учасник бойових дій, голова волонтерського союзу «Горгани» Богдан Колодницький. Пропускний пункт в Чорнобильську зону проходить через м. Дитятки де починається 30 км ділянка, яка найбільш
постраждала від променевої смертельної дози. Перша зупинка біля меморіалу загиблих пожежників і ліквідаторів аварії на ЧАЕС м. Чорнобиль. були покладені квіти та вінки пам’яті.


У кожної людини котра хоч раз сюди приїздить в серці біль і туга по загиблих наших ліквідаторів аварії в Чорнобилі, по тих хто захистив весь світ від радіоактивної біди. Від закарпатців м. Тячева Богданом Колодниць ким були покладені квіти та запалена свічка пам’яті. Немало наших земляків із Закарпаття боролися з вогненною стихією, радіоактивною загрозою, віддавали свої життя на четвертому енергоблоку, тушили смертельний вогонь, отримували радіоактивну смертельну дозу, але вистояли і несуть пам’ять по загиблих
побратимах в м. Чорнобиль.
Чорнобильську зону Богдан Колодницький, як представник Закарпаття, та адміністрації м. Тячева, привіз з собою державний прапор України. Біля реактора четвертого смертельного блоку ліквідатори ВГО «Асоціація» Афганців – Чорнобиля» та Голова Благодійного фонду «Ветеран — 1» зробили пам’ятний запис на прапорі: «Хай ніколи не повторюється Чорнобильська трагедія. Чорнобиль молодь буде пам’ятати.»

Також голова Київської Ради «Союз Чорнобиль» генерал – майор Вовк Анатолій Антонович вручив пам’ятну медаль «За вірність
бойовому товариству »Богдану Колодниць кому, і передав привіт з побажанням здоров’я усім закарпатцям ліквідаторам аварії на ЧАЕС, учасникам бойових дій, та патріотам України.

Потім був виїзд в м. Прип’ять. Це було чудове місто енергетиків, але біда змусила покинути це місто, яке зараз називають місто Привид.
Дуже тяжко дивитись на пусті запущені будівлі, де колись лунав дитячий сміх, жили люди, раділи життю. Але 26 квітня 1986 року в 00.26 хвилин трапилась аварія на четвертому енергоблоці вибухнув реактор. Прийшла біда, почалась евакуація всіх людей м. Прип’ять .
Потім делегація В.Г.О. «Асоціація» Афганців – Чорнобиля» вклонились загиблим «афганцям», чорнобильцям екіпажу Гелікоптера, який виконуючи бойове завдання гасили пожежу над реактором, але від страшної радіації Гелікоптер не витримав і впав в епіцентр пожежі четвертого блоку ЧАЕС. Загинув весь героїчний екіпаж. Вічна
їм пам’ять. Герої не вмирають.

В м. Чорнобиль діє музей чорнобильської аварії, де показана уся трагедія нашого народу, героїчні подвиги наших ліквідаторів, які врятували весь світ від ядерної загрози. В книзі пам’яті залишили свої враження, відгуки і повагу Богдан Колодниць кий та його побратими Вячеслав Кукоба, Вячеслав Купріянко, Олександр Рябка та інші.
Біля меморіального комплексу «Зірка Полині» 26 квітня 2015 року 00.26 хвилин розпочався концерт – реквієм «Чорнобиль біль серця нашого», присвячений 29 річниці аварії на ЧАЕС. За участю артистів, авторів і
виконавців В’ячеслава Кукоби, В’ячеслава Купріянко, Малинюк Юрія, Мігай Алли, Шпуденко Володимира, Заболотьскої Наталії. Перед концертом – реквієм відтворена панахида по загиблим ліквідаторам.
Біля сцени зібрались вахтовики – ліквідатори на ЧАЕС, ті хто підтримує життєдіяльність станції. З свічками пам’яті слухали виступи, чорнобильські пісні. пролунала сирена пам’яті на пожежних машинах м.Чорнобиля.

Ми покидали м.Чорнобиль та в серці завжди буде горіти свічка пам’яті по наших загиблих ліквідаторах – побратимах В.Г.О. Асоціація «Афганців» – Чорнобиля» та Благодійний фонд «Ветеран — 1» проводжали до Закарпаття Богдана Колодницького. Побажали нашим побратимам здоров’я та продовжувати нести прапор військово – патріотичної роботи.

Голова Благодійного фонду «Ветеран — 1» В’ячеслав Кукоба

Закладка постоянная ссылка.

Возможность комментирования заблокирована.